Олдинги сайтимиз бекор қилинди. Ҳозирги сайтимиз Parstoday Uzbek
Wednesday, 05 November 2014 11:48

Ҳикматли ривоятлар

     
Wednesday, 29 October 2014 11:41

Ҳикматли ривоятлар

   
Wednesday, 22 October 2014 10:04

Ҳикматли ривоятлар

    
Wednesday, 15 October 2014 16:33

Ҳикматли ривоятлар

Wednesday, 08 October 2014 11:51

Ҳикматли ривоятлар

       
Wednesday, 01 October 2014 11:26

Ҳикматли ривоятлар

Wednesday, 30 July 2014 13:53

Ҳикматли ривоятлар

                     
Wednesday, 25 June 2014 14:28

Ҳикматли ривоятлар

            
Wednesday, 11 June 2014 10:56

Ҳикматли ривоятлар

  
Wednesday, 28 May 2014 13:03

Ҳикматли ривоятлар

Ҳикоят қилишларича, қадим-қадим замонда бир қашшоқ киши яшарди. Унда молу давлат йўқ эди. У ҳеч қачон иш топиш ёки  бирон бир иш билан машғул бўлишга ҳаракат қилмасди. У ҳама вақт …
Thursday, 22 May 2014 09:32

Ҳикматли ривоятлар

      Ўтган дастуримизда айтиб ўтган эдикки ,  Искандария шаҳарида бир матоъ бўёвчиси Абу Қайр ва бир сартарош Абу Сайр  номи  билан икки дўст яшарди. Айтган эдикки ишлаш учун …
Wednesday, 14 May 2014 13:15

Ҳикматли ривоятлар

Wednesday, 07 May 2014 13:14

Ҳикматли ривоятлар

Ўтган дастуримизда айтганимиздек,   Искандария шаҳарида бир матоъ бўёвчиси Абу Қайр ва бир сартарош Абу Сайр  номи  билан икки дўст яшарди. Абу Қайр ёлғончи ва фиребгар эди, аммо Абу  Сайр  эса  …
Wednesday, 30 April 2014 13:19

Ҳикматли ривоятлар

Wednesday, 23 April 2014 13:12

Ҳикматли ривоятлар

Ўтган дастуримизда айтганимиздек  Искандария шаҳарида бир матоъ бўёвчиси Абу Қайр ва бир сартарош Абу Сайр  номи  билан икки дўст яшарди. Абу Қайр ёлғончи ва фиребгар эди, аммо Абу  Сайр  эса  …
Wednesday, 16 April 2014 13:40

"Ҳикматли ривоятлар"

                     Ўтган дастуримизда айтганимиздек Мисрнинг Искандария шаҳрида бир сартарош Абу Сайр ва мато бўёвчиси  Абу Қайр икки дўст яшардилар. Абу Қайр …
Wednesday, 09 April 2014 13:22

"Ҳикматли ривоятлар"

      Ривоят қилишларича Мисрнинг Искандария шаҳрида  бир матоъ буйовчиси  ва бир сартарош ҳамсояликда дўконлари бор эди. Матоъ буйовчисини исми Абуқайр ва сартарошнинг исми эса Абусайр эди. Абу Қайр …
Wednesday, 15 January 2014 11:47

Ҳикматли ривоятлар. 25.10.92.

   Ривоят қилишларича, оқ, қўнғир ва қора  рангдаги учта қўй  бўлган  экан. Уларнинг уйи  ўрмонга яқин ерда эди. Қўйлар кечаю кундуз бирга  бўлиб, биргаликда  теваракда-атрофда айланишар,  биргаликда  ўтлашарди.  Хуллас, то …
Thursday, 09 January 2014 13:06

Ҳикматли ривоятлар. 18.10.92.

  Азизлар  ўтган  эшиттиришимизда ҳикоят қилганимиздек,     ўтган  замонларда узоқ  бир    шаҳарда  Иброҳим  исмли  йигит яшаганди. Унинг   отаси  қимматбаҳо  кийим-кечаклар  сотувчи сарватманд киши эди.Отаси вафотидан кейин  унинг  мол-дунёси Иброҳимга  мерос қолди.Иброҳим  …
Wednesday, 08 January 2014 13:21

Ҳикматли ривоятлар. 18.10.92.

  Азизлар  ўтган  эшиттиришимизда ҳикоят қилганимиздек,     ўтган  замонларда узоқ  бир    шаҳарда  Иброҳим  исмли  йигит яшаганди. Унинг   отаси  қимматбаҳо  кийим-кечаклар  сотувчи сарватманд киши эди.Отаси вафотидан кейин  унинг  мол-дунёси Иброҳимга  мерос қолди.Иброҳим  …
Page 1 of 5